Kup bilet

Niewidzialna wystawa - Łódź


ciemność, niewidzialna wystawa, wystawa niewidomych

Edukacja i poznanie - niewidzialna wystawa

W trosce o dobro i samopoczucie osób niewidomych i niedowidzących postanowiliśmy zorganizować dedykowaną dla nich niewidzialną wystawę w Łodzi, do której odwiedzenia gorąco zachęcamy. Jest dostępna dla wszystkich osób, którym sprawność ruchowa oraz komunikacyjna pozwalają na odbiór naszej ekspozycji. W wystawie mogą brać udział dzieci, młodzież oraz dorośli o różnym stopniu dysfunkcji narządu wzroku. 

Nasza ekspozycja została przystosowana do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących oraz ich możliwości w zakresie eksplorowania i doznawania świata zmysłów. Angażując słuch, węch, smak oraz dotyk mogą eksplorować naszą ekspozycję, wykonywać przewidziane dla nich zadania oraz brać udział w atrakcjach i zabawach sensorycznych. Celem wystawy dla niewidomych jest rozbudzenie zmysłów naszych podopiecznych. 

Oferujemy również możliwość wzięcia udziału w zorganizowanych zajęciach dedykowanych dla osób indywidualnych i grup, o różnym stopniu interaktywności i czasie trwania. Warsztaty realizowane w obrębie naszej wystawy dla niewidomych prowadzą osoby doświadczone i z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. 

Wystawa w ciemności. Czyli najlepsza wystawa niewidomych


Nasza niewidzialna wystawa zorganizowana została w całkowitej ciemności. Gdy gasną światła, także osoby ze sprawnym zmysłem wzroku przestają widzieć, a ich sposób doświadczania świata zaczyna odzwierciedlać sytuację osób niewidomych. Jest to najlepszy sposób by przekonać się na własnej skórze z jakimi barierami i trudnościami muszą konfrontować się każdego dnia. 

Do udziału w naszej wystawie w ciemności zapraszamy także wszystkie osoby, które z niewidomymi mają kontakt na co dzień - ich terapeutów, nauczycieli, członków rodzin, przyjaciół. Gwarantujemy, że udział w naszej wystawie dla niewidomych zmieni Wasz sposób postrzegania - zarówno świata dookoła jak i swoich niewidomych podopiecznych. 

Wystawa w ciemności. Zapraszamy do Łodzi!

Udział w naszej wystawie ma charakter edukacyjny i sensoryczny. Jest ona otwarta dla wszystkich interesantów od poniedziałku do soboty i dostępna w dogodnych godzinach. Zapraszamy do wizyty w naszej placówce w Łodzi oraz do odwiedzin naszej niewidzialnej wystawy dla niewidomych. Gwarantujemy, że będzie to jedno z najbardziej intensywnych doświadczeń sensorycznych, które uświadomi bogactwo doznań kryjących się w świecie osób niewidomych.  

Rezerwuj Skip to content