Kup bilet

Szkolenia dla niewidomych


 WSPARCIE DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU

Czynności dnia codziennego 

 ​ ​   Przygotowujemy uczestników do samodzielności w życiu codziennym.
100zł/45min 
 Orientacja przestrzenna

    Nauka bezpiecznego i samodzielnego poruszania się osób niewidomych w przestrzeni. 
1000zł/10* 45min. - każda kolejna 80zł
Kreowanie wizerunku

    Nauka technik wykonywania makijażu, dla osób     z dysfunkcją wzroku. 
100zł/45min 
Motywacja i autoprezentacja

     Budowanie pewności siebie i samoakceptacja. Zrozumienie mowy ciała oraz kreowanie pozytywnego       wizerunku.   

100zł/45 min
Tyfloedukacja

    Techniki bezwzrokowego przyswajania wiedzy       z różnych dziedzin np. konsultacja z doradcą zawodowym, a także prezentacja szkół i uczelni dostosowanych dla osób z dysfunkcją wzroku.
100zł/45min
Tyfloinformatyka i nowoczesne technologie

    Obsługa sprzętu komputerowego za pomocą specjalistycznego oprogramowania.
 Zakres szkolenia ustalamy indywidualnie zgodnie
z indywidualnymi potrzebami.
 Obsługa sprzętu specjalistycznego.  
100zł/45min
Nauka Brajla

    Podstawy pisania Brajlem. 

Wstępne ćwiczenia 
w pisaniu i czytaniu.  
100zł/45min
Konsultacje

    Prawa i obowiązki osoby z dysfunkcją wzroku (orzecznictwo, dofinansowania oraz zasiłki).    
100zł/45min
OFERUJEMY POMOC W WYPEŁNIANIU WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE. 

  NASZE SZKOLENIA PROWADZIMY RÓWNIEŻ W FORMIE ONLINE. 
SZKOLENIA STACJONARNE  PRZEPROWADZANE SĄ W OBOWIĄZUJĄCYM REŻIMIE SANITARNYM.

Dysfunkcja wzroku. Szkolenia dla niewidomych - Łódź

Pomoc osobom z dysfunkcją wzroku oraz niewidomym to nasza misja. Dlatego organizujemy warsztaty w ciemności, będące formą szkolenia dla niewidomych. Do udziału w nich zapraszamy wszystkie osoby niewidome i słabowidzące z terenu Łodzi. Prowadzimy również szkolenia dla opiekunów niedowidzących i szkolenia dla opiekunów niewidomych. Dysfunkcja wzroku nie jest wyrokiem ani powodem do dyskwalifikacji z udziału w życiu codziennym i społecznym. Dlatego wszystkie osoby dotknięte tymi problemami mogą liczyć na nasze profesjonalne wsparcie oraz pomoc w podniesieniu własnych kompetencji społecznych.

Szkolenia dla niewidomych w Łodzi

Nasze szkolenia dla niewidomych są nastawione na podnoszenie samodzielności. Uczestnicy uczą się jak radzić sobie w codziennym życiu, sytuacjach społecznych i wymagających. Szkolą własne umiejętności oraz uczą się jak funkcjonować samodzielnie i wykonywać najważniejsze obowiązki. Utrwalamy ich umiejętności oraz pomagamy w zdobyciu nowych. Oferujemy też nietypowe szkolenia, skierowane do osób tracących wzrok lub które przeszły poważne urazy w jego obrębie. Ponadto organizujemy szkolenia dla opiekunów osób niewidomych i niewidzących, a także zajęcia w ciemności skierowane do bliskich i rodziny osób niewidomych.

Szkolenia dla niewidomych i osób z dysfunkcją wzroku mogą dotyczyć różnych tematów i zagadnień: orientacji w przestrzeni miejskiej, samodzielnego poruszania się, wykonywania czynności w sposób bezwzrokowy. Organizujemy także naukę alfabetu brajla, obsługi komputera, smartfona i innych technologii. Pomagamy też w opanowaniu takich podstawowych czynności jak: ubieranie, gotowanie, sprzątanie, obsługa sprzętów domowych oraz aplikacji przydatnych w życiu. Prowadzimy także grupowe zajęcia i szkolenia dla niewidomych, w tym spotkania integracyjne, wyjścia tematyczne i rekreacyjne. 

Profesjonalne szkolenia dla niewidomych i ich opiekunów 

Naszą ofertę kierujemy do osób dotkniętych wszelkimi formami dysfunkcji wzroku, osób niewidomych oraz ich opiekunów. Pomożemy w organizacji szkolenia, które pozwoli zwiększyć kompetencje i samodzielność, odnaleźć się w miejscu pracy i w domu, a także zwiększy poczucie pewności siebie i zaradność w życiu codziennym. Z powodzeniem organizujemy i realizujemy szkolenia dla niewidomych w Łodzi - zarówno dla osób prywatnych i rodzin, firm, instytucji, fundacji i innych potencjalnych kontrahentów. Dysfunkcja wzroku lub jego utrata nie oznacza wykluczenia z dotychczasowego życia, a jedynie zmianę sposobu funkcjonowania. Pomagamy odnaleźć się w tym wymagającym środowisku wszystkim osobom niewidomym i niedowidzącym, niosąc fachową pomoc w formie warsztatów i zajęć. 
Koniecznie sprawdź również naszą niewidzialną wystawę w Łodzi!

Rezerwuj Skip to content