Kup bilet

Profesjonalna nauka brajla - Łódź


nauka braila

Od wielu lat wspieramy osoby niewidzące i niedowidzące w ich codziennym funkcjonowaniu, organizując z myślą o nich kursy zwiększające ich kompetencje społeczne. Podstawą umiejętnością pozwalającą osobom niewidomym na odbiór informacji pisanych jest znajomość alfabetu brajla. W naszej placówce organizujemy kursy nauki Brajla skierowane do osób w różnym wieku i o różnym stopniu dysfunkcji narządu wzroku. 

Dzięki znajomości alfabetu brajla, osoby niewidome i niedowidzące mogą korzystać z możliwości czytania druków i pism punktowych, a także informacji prezentowanych w formie wypukłej, np. tyflomap umieszczanych w miejscach publicznych. Nasze kursy nauki brajla prowadzą osoby doświadczone i wykwalifikowane, potrafiące szybko przekazać i wpoić swoją wiedzę. Organizujemy je w naszej placówce w Łodzi, do odwiedzin której zachęcamy wszystkie osoby z dysfunkcją narządu wzroku. 

Nauka brajla w Łodzi. Nasza oferta

Znajomość alfabetu brajla to dla osób niewidomych i niedowidzących nieoceniona zdolność. Mogą w ten sposób szybko sporządzać notatki, zapisywać istotne informacje, numery telefonów i kont bankowych, kody, a także korzystać z zegarka brajlowskiego. Mogą też bez przeszkód odczytywać informacje umieszczane na opakowaniach leków. 

Doskonale wiemy jak wielkie znaczenie ma podnoszenie kompetencji społecznych osób wykluczonych z uwagi na ograniczony zmysł wzroku. Dlatego oferujemy kursy nauki brajla dopasowane do potrzeb osób o różnych predyspozycjach i różnym stopniu wady wzroku. Prowadzimy je w formie indywidualnej, a na specjalne życzenie naszych podopiecznych możemy także zorganizować je dla niewielkich grup. 
Zapraszamy do skorzystania z naszych kursów nauki brajla oraz do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji. Chętnie przeprowadzimy kurs w terminie odpowiadającym naszym podopiecznym, oferując im kompleksową pomoc i pełne wsparcie w dążeniu do systematycznego zwiększania własnych kompetencji. 

Rezerwuj Skip to content